Svarbiausia pirties įranga Klaipėdoje

Svarbiausia pirties įranga Klaipėdoje

Sukurta: 2019-01-24 Skaitė: 2711

Pirtis suteikia daug malonių pojūčių, su tuom vargu ar kas gali ginčytis, tad nusprendus tokią pasistatyti pas save, tenka domėtis kokia yra pirties įranga Klaipėdoje, ar kitame Lietuvos mieste. Bent jau didžiuose miestuose, galima įsigyti visą reikalingą įrangą. Tai gi, kokia yra pirties įranga ir ką būtina įsigyti?

Pirties struktūra yra gana paprasta – nedidelis kambarys, šildomas krosnimi. Įdomu tai, kad pirmosios pirtys, nebuvo tokios, kokias esame įpratę matyti šiandien. Pradžioje tai buvo gilios duobės žemėje, o dar anksčiau – tai buvo nešiojama palapinė, kurios viduje pastatomas karštas akmuo. Tad ir pirmykštės pirties įranga buvo labai primityvi, tačiau reikiama rezultatą suteikdavo.

Šiais laikais pirtis yra paprasta, bet kartu ir sudėtinga. Faktas, yra tas, kad pirties įranga laikui bėgant pasikeitė. Anksčiau tai buvo tik krosnis, tuomet – krosnis su primityviu kaminu. Tada, tam tikru etapu pirtis iš vieno kambario išaugo į kelis – persirengimo, garinė ir maudymosi kambarys. Atitinkamai, pirties įranga buvo pakeista ir papildyta.

Taigi, be krosnies, pirties įranga pasipildė vėdinimo įranga, plieniniu kaminu, kartais garo generatoriumi. Visa tai įtraukus į įrangos sąrašą, pasipildė pirties galimybių spektras.

 

Svarbiausia pirties įranga Klaipėdoje

 

Pirties įranga Klaipėdoje, krosnis

 

Bet kurios pirties širdis ir pagrindinė pirties įranga yra krosnis. Šiandien užsienio ir vidaus gamintojai siūlo vartotojui daugybę krosnių – elektrinių, malkinių, dujinių, infraraudonųjų spindulių. Labai paplitusi  krosnis – elektrininė, tačiau yra nemažai pirties mėgėjų, kurie tokių krosnių nepripažįsta ir pasisako tik už gerą seną krosnį, kuri kurenama malkomis. Jie tiki, kad pirtis išsaugo originalumą, o techninė pažanga iškraipo tradicinės pirties prasmę ir paskirtį.

Didelė dalis pirties mėgėjų džiaugiasi naujausiais mokslo ir technologijų pasiekimais. Taigi, moderni pirties įranga dažnai reiškia dekoratyvines apšvietimo sistemas (pavyzdžiui, gultų ir lubų apšvietimą), taip pat garso bei aromaterapijos įrenginius. Bet kokiu atveju, specialistai viską daro atsižvelgdami į kliento norus ir pageidavimus. Klientas yra tas, kuris paskutinis nustato kokia bus jo pirties įranga.

Elektroninė parduotuvė pirtiesprekes.lt turi platų pirties krosnių pasirinkimą. Čia galima įsigyti tokių garsių kompanijų krosneles kaip Harvia, Helo, Iki, Tulikivi, Eos ir daugelį kitų. Krosnys skirstomos į malkines ir elektrines, taip pat yra ir infraraudonųjų spindulių pirčių kaitintuvai. Tad, nesvarbu kokie jūsų norai – viskas yra įgyvendinama. Tikrai neapsiribojama tik krosnimis, galima įsigyti visą pirties įrangą Klaipėdoje.

 

Pirties įranga Klaipėdoje, ventiliacija

 

Ventiliacija – tai pirties įranga, be kurios praktiškai neįsivaizduojama pirtis. Pirčių specialistai tam skiria ypatingą dėmesį. Iš tiesų, gerai suprojektuota ir tinkamai pastatyta pirtis užtikrina sveiką ir patogią atmosferą, kurioje galima lengvai kvėpuoti. Net ir po pakankamai ilgo buvimo pirtyje nėra galvos skausmo, silpnumo ar kitų nemalonumų. Visa tai, dėka to, kad gerai suprojektuota ventiliacijos sistema, kuri atlieka 2 funkcijas - sumaišo orą (maišo jį net grindų ir lubų srityje) ir tiekia gryną orą. Ventiliacija turi atnaujinti orą pirtyje 2 - 3 kartus per valandą (kiti standartai numato net 6 - 10 kartų).

Kai norisi turėti tikrai gerą pirtį, kurioje jaučiamasi gerai, pati svarbiausia pirties įranga yra tinkama krosnis ir gera ventiliacija. Savaime suprantama, tai pasiekti be atitinkamų žinių ir įgūdžių gali būti sudėtinga, todėl geriausia kreiptis į šios srities specialistus, kurie profesionaliai pakonsultuos ir padės.

 

Pirties įranga Klaipėdoje, akmenys

 

Daugelis, net tie, kurie nesinaudoja pirtimi žino, kad akmenys – tai yra ta pirties įranga, be kurios sunkiai įsivaizduojama garinė patalpa. Žinoma, šiuolaikinės pirtys jau yra projektuojamos taip, kad esant pageidavimui akmenys nenaudojami, tačiau tradicijų mėgėjams, tai vienas svarbiausių akcentų. Nors akmenis galima susirinkti ir gamtoje, tačiau specialistai to daryti nerekomenduoja, nes tai nesaugu. Gamtoje surinkti akmenys dėl aukštos temperatūros ir įtampos gali susprogti. Patikimiausia akmenis pirčiai įsigyti specializuotose parduotuvėse.

Kodėl akmenys yra laikomi svarbia pirties įranga? Pirmiausia todėl, kad jie atlieka labai svarbų vaidmenį – „gamina“ garus, kai užpilamas vanduo. Renkantis akmenis reikėtų atkreipti dėmesį į jų rūšį, kiekį bei dydį, nes nuo to priklauso pirties garo savybės, jų gausa ir pačių akmenų tarnavimo laikas. Vertėtų atsižvelgti ir į tai, kad elektrinei krosnelei užtenka mažesnių akmenų (apie 5 - 7 cm dydžio), o malkinėms krosnims optimaliau naudoti didesnius, kurie yra maždaug 10 – 15 cm. Juos reikėtų sudėti taip pat, pagal tam tikras taisykles – apačioje didesnius, viršuje mažesnius. Be to, pirties akmenis reikėtų keisti maždaug kartą į metus. Tai priklauso nuo to, kaip dažnai naudojama pirtis.

 

Pirties įranga Klaipėdoje, durys

 

Durys į sauną taip pat yra svarbus elementas. Tai gali būti laikoma pirties įrangos dalimi, skirta spręsti keletą užduočių - palaikyti šilumą, būti oro cirkuliacijos užtikrinimo (nes galima įrengti be slenksčio) dalimi ir būti saugumo elementu (kai atsidaro į išorę, taigi, jei asmuo staiga pasijuto blogai, jis turi galimybę pasiekti duris ir atidaryti).

Pirties durys gali būti kelių rūšių: stiklinės, medinės, galima rinktis vienvieres arba dvivieres. Šiais laikais stiklo durys tampa vis populiaresnės, jos užtikrina patogų buvimą saunoje žmonėms, kenčiantiems dėl uždaros erdvės baimės. Renkantis pirties duris garinei patalpai - jos turi būti atsparios temperatūrų svyravimams.

 

Pirties įranga Klaipėdoje, aksesuarai

 

Na, ir, žinoma, sunku įsivaizduoti šiuolaikišką pirtį be tokių detalių kaip termometrai, higrometrai, grindjuostės, galvos atramos, atlošai, sėdynių kilimėliai, gultai ir t. t. Ši pirties įranga suteikia saunos kambariui ypatingą skonį, komfortą ir estetiką.