Pirties statyba

pirties statybaPirties statyba - sudėtingas ir specifinių žinių reikalaujantis darbas, todėl visada rekomenduojame kreiptis į specialistus. Jeigu nusprendėte pirties statyba užsiimti patys, siūlome perskaityti keletą patarimų.

 

Pirties statyba. Nuo ko pradėti?

Pirtis yra priskiriama prie nesudėtingų statinių kategorijos, jeigu jos plotas yra iki 80 kv.m. Praktiškai visais atvejais leidimų pirties statybai nereikės. Jeigu įsitikinote, kad leidimų Jūsų pirties statybai nereikia, sekantis žingsnis yra vietos pasirinkimas. Jeigu turite sklypą šalia upės, ežero ar Jums priklausančioje žemėje galite išsikasti tvenkinį – puiku. Neturintys šių pasirinkimų visada gali pasistatyti kubilą, įsirengti dušą arba net šalto vandens apsipylimo kubilą.

 

Kokio dydžio pirtį reikėtų statyti?

Pirties, kurią žadate statyti, dydis priklauso nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių. Jeigu pirtį naudosite tik šeimos poreikiams, ji gali būti ir maža. Tuo atveju, kai dažnai turite svečių, kurie taip pat mėgstą pirtį, vertėtų statyti didesnę.

Statant pirtį nesumažinkite pačios pirties patalpos iki minimumo, pagalvokite, kiek vietos užims pirties krosnelė, ar galės laisvai prasilenkti bent du žmonės, kur pasidėsite kubiliuką, ar gultų plotas bus patogus tiek sėdėjimui, tiek vanojimuisi. Optimaliausias elektrinės pirties dydis turėtų būti 2 x 2,5 m, lubų aukštis apie 2,2 m, optimalus malkinės pirties dydis 2,5 x 2,5 m, lubų aukštis apie 2,2 m. pirties statyba irengta pirtis

 

Pirties statyba  - pamatai

Jeigu pirtį statote ne name, o atskirame pastate, Jums reikės pamatų. Kokie pamatai reikalingi pirties statybai labai priklauso nuo grunto, ar tai bus juostiniai ar netgi gręžtiniai. Kai kuriais atvejais galima apsieiti ir be pamatų, jeigu pirtis statoma kaip laikinas statinys.

 

Kokią medieną naudoti pirties statybai?

Jeigu statote medinę pirtį, sienoms galite naudoti praktiškai visų rūšių medieną: eglę, drebulę, pušį, liepą, abachi, kedrą, juodalksnį. Tačiau saunos vidų rekomenduojama apkalti lapuočių dailylentėmis, nes ši mediena nesisakuoja. Jeigu labai norite spygliuočių medienos apdailos pirtyje, siūlome naudoti tik šiaurės eglės medieną iš Suomijos, kuri yra išsakinta, arba kedrą, abachi.

 

Pirties statyba – šiltinimas

Daugelis žmonių pirtį šiltina vata. Teisingas šiltinimo būdas naudojant vatą būtų: vata, drėgmei atsparus gipso kartonas ir speciali šilumą atspindinti aliuminė plėvelė, kurios sujungimus būtina izoliuoti su specialia lipnia aliuminio juostaTaip pat galima naudoti ir specialias SPU plokštes, kurias naudojant sutaupomas pirties plotas, nes jos yra tik 3 cm storio, plokštės yra padengtos aliuminio plėvele, lengvai montuojamos. Jums nereikės naudoti vatos, gipso kartono, tvirtinti aliuminio plėvelės. Sutaupysite ne tik pirties plotą, bet ir daug laiko! Nepamirškite palikti tarpo tarp dailylenčių ir izoliacinės medžiagos, kitu atveju dailylentės pradės pelyti ir pūti. Niekada dailylenčių nekalkite iki apačios, tarp dailylenčių ir plytelių palikite bent 10 cm tarpą, kitaip dailylentės pradės pūti. Sienų dailylentės turėtų būti 1.1 – 1.5 cm storio, lubų 1.1 - 1.5 cm storio.

Jeigu nuspręsite dėti langą pirties patalpoje, visada rekomenduojame dėti tik medinį langą, nes kaistantis plastikas pradeda skleisti pavojingus žmogaus sveikatai cheminius junginius.

 

Ventiliacija

Statant pirtį būtina iš anksto numatyti, kur bus ventiliacija. Apie tai, kaip teisingai įrengti ventiliaciją, galite rasti čia.

 

Daugiau patarimų apie pirties įrengimą, pirties statybą, pirties krosneles, pirties akmenis rasite kituose mūsų straipsniuose.

Jeigu nusprendėte dėl pirties statybos kreiptis į specialistus, mes su malonumu suprojektuosime ir pastatysime Jūsų svajonių pirtį.

Pirties projekto kaina sutartinė. Jeigu pirtį įrenginėja mūsų įmonė – pirties projektas nemokamas.

Dirbame visoje Lietuvoje ir Europoje!

 

Susisiekite su mūsų ekspertais:

Vaidas Baupkus

+37067417115

[email protected]