Pirties krosnelės

Pirties krosnelė - svarbiausias pirties elementas. Pirties krosnelės yra net kelių rūšių, populiariausios malkinės ir elektrinės, tačiau būna net ir dujinių pirties krosnelių. Pirties krosnelę išsirinkti nėra lengva, ypatingai, jeigu biudžetas yra ribotas, todėl renkantis pigesnę pirties krosnelę būtina išanalizuoti visus privalumus ir trūkumus. Pirties krosnelės skiriasi pagal šiuos aspektus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:

 

• Pirties krosnelės kokybė;

• Pirties krosnelės ekonomiškumas;

• Kokį mikroklimatą norite išgauti su pasirinkta krosnele;

• Koks akmenų kiekis telpa į pirties krosnelę.

 

Labai svarbu, kad krosnelė nebūtų nei per silpna, nei per galinga. Nepakankamo galingumo krosnelė neprišildys patalpos. Kiekvienas gamintojas nurodo, kokio galingumo krosnelės tinka ir kokio tūrio patalpa turi būti. Kuo storesnis pirties krosnelės pakuros metalas, tuo krosnelės tarnavimo laikas ilgesnis. Taip pat labai svarbu pasidomėti pakuros metalo lydiniu.

 

Prekiniai ženklai. Kas geriausia?

 

Geriausias kainos ir kokybės santykio titulas priklauso Suomių gamintojų krosnelėms Narvi ir Harvia. Kadangi Suomiai geriausiai išmano pirtinimosi meną ir turi giliausias tradicijas, todėl savo pirties krosnelių gamintojams kelia aukščiausius reikalavimus! Šioms krosnelėms nei technologiniais, nei dizaino sprendimais neprilygsta nei vienas Lietuvos ar Estijos gamintojas.

 

Elektrinės pirties k​rosnelės

 

Mūsų parduotuvėje prekiaujame šių ir daugelio kitų prekių ženklų elektrinėmis krosnelėmis:

 

HARVIA

HELO

NARVI

EOS

TYLÖ

 

Elektrinės krosnelės didžiausias privalumas yra jos kompaktiškumas. Taip pat jos yra lengvai valdomos, joms nereikalinga didelė priežiūra, sumontavus laikantis visų instrukcijų mažesnis gaisro pavojus nei malkinių krosnelių, didžiulis modelių, gamintojų pasirinkimas.

 

Elektrinės pirties krosnelės pakankamai jaunos, atsirado 20 amžiaus pradžioje, tačiau dėl savo patogumo labai greitai išplito visame pasaulyje. Greičiausiai dėl tam tikrų istorinių įvykių elektrinių pirties krosnelių atėjimas į Lietuvą užtruko, nors jos ir populiarėja mūsų šalyje, bet dar kartais tenka susidurti su skepticizmo gaidele, o tai visiškai be reikalo! Juk elektrinės pirties krosnelės ne tik taupo vietą, lengvai valdosi, bet ir beveik nereikalauja priežiūros.

 

elektrines krosneles HeloElektrinės pirties krosnelės skirstomos į šias rūšis:

 

• Atviro tipo pirties krosnelės;

• Uždaro tipo (šilumą akumuliuojančios) pirties krosnelės;

• Kabinamos ant sienos pirties krosnelės;

• Pastatomos ant grindų pirties krosnelės;

• Didelės pirties krosnelės;

• Mažos pirties krosnelės;

• Su integruotais valdymo pultas ir be jų;

• Su garo generatoriais arba be jų.

 

Elektrinės pirties krosnelės tiks visiems pirties tipams, tiek sausai suomiškai saunai, tiek garinei pirčiai! Pirties orą ir akmenis kaitina specialūs tenai, į jas taip pat dedami akmenys, kurių kiekis yra mažesnis nei reikalingas akmenų kiekis malkinėms krosnelėms. Vidutiniškai reikalingas akmenų kiekis yra apie 20 kg, tačiau gali svyruoti nuo 6 iki 300 kg. Dėl mažesnio akmenų kiekio garų kiekis, kurį sukuria elektrinė krosnelė, taip pat mažesnis, todėl ir oras bus šiek tiek sausesnis nei malkine krosnele kūrenamoje pirtyje.

 

Daugelis žmonių išgirdę žodžių junginį "elektrinės krosnelės" mano, kad ant jų negalima pilti vandens ir išgauti garo, mūsų pasąmonėje giliai įsišakniję, kad elektra ir vanduo - nesuderinami dalykai. Tačiau tai netiesa, ant visų elektrinių krosnelių galima pilti vandenį ir visos jos gali išgauti garą. Vienas didesnių elektrinės krosnelės trūkumų yra tai, kad labai įkaista jų sienelės, tam išspręsti naudojamos medinės tvorelės, kurias taip pat galite įsigyti mūsų parduotuvėje Klaipėdoje ir elektroninėje parduotuvėje www.pirtiesprekes.ltŠią bėdą taip pat išsprendžia elektrinės termoakumuliacinės krosnelės, jų iškirtinumas ir privalumas yra tame, kad jose pagrindinė šiluma sukaupiama gerai izoliuotame konteineryje su akmenimis. Galima teigti, kad šios krosnelės neturi trūkumų ir yra praktiškai identiškos malkinėms krosnelėms.

 

Jeigu Jūsų šeimos nariai mėgsta skirtingo tipo pirtis, vieni drėgnesnę, kiti sausesnę, rekomenduojame rinktis pirties krosnelę su garų generatoriumi, nes tokios rūšies krosnelės leidžia mėgautis įvairių tipų pirtimis, tiek sausa, tiek drėgna pirtimi.

 

elektrines krosneles valdymo pultasPatogesniam valdymui

 

Elektrinės pirties krosnelės yra komplektuojamos su mechaniniu arba elektroniniu valdymo pultu. Elektroniniai pultai kur kas tikslesni, juose galima nustatyti kaitinimosi temperatūrą 1 laipsnio tikslumu. Krosnelėse su garo generatoriumi valdoma ne tik temperatūra, bet ir santykinė drėgmė. Šios krosnelės yra vienos universaliausių, norint tinkamai parinkti temperatūros ir drėgmės santykį. Su ta pačia krosnele galima mėgautis labai skirtingų tipų pirtimis – nuo švelnios garinės iki karštos saunos.

 

Svarbu! Nepamirškite, kad elektrinės pirties krosnelės turi būti įžemintos. Neįžeminus gali nutrenkti elektra.

 

Elektrinė krosnelė priskiriama prie tos įrangos, kurią turėtų jungti specialistai, juk nenorėtumėte, kad neteisingai pajungus būtų sudegintas pultelis ar sugestų krosnelė. Labai dažnai daroma klaida jungiant elektrinę pirties krosnelę, tai jungimas per srovės nuotėkio apsaugą, tačiau to daryti negalima! Mes ne tik siūlome platų krosnelių asortimentą, bet teikiame ir krosnelės pajungimo paslaugą.

 

Malkinės pirties krosnelės


Mūsų parduotuvėje prekiaujama šių ir daugelio kitų prekių ženklų malkinėmis krosnelėmis:

 

KOTA malkinės krosnelės;

HARVIA malkinės krosnelės;
HELO malkinės krosnelės;
NARVI malkinės krosnelės;
AITO malkinės krosnelės;
KASTOR malkinės krosnelės;
TMF malkinės krosnelės; 

 

Jeigu norite kokybiško garo, reikėtų rinktis malkinę pirties krosnelę, kuri talpina didelį kiekį akmenų. Jeigu Jums patinka sunkesnis ir šlapesnis garas – Jums reikia akumuliacinio tipo malkinės krosnelės. Norėdami išgauti sausą, nedeginantį odos garą, rinkitės malkinę krosnelę su tinklu. Norėdami, kad malkinė pirties krosnelė tarnautų ilgai, kūrenkite ją teisingai. Pakuros krosnelės metalas turi kaisti iki raudonumo, jeigu metalas tampa oranžinės spalvos, reiškia, kad reikia sumažinti kaitrą, nes metalas perkaista, o dėl šios priežasties pirties krosnelė gali pradegti. Malkinės pirties krosnelės akmenys turėtų įkaisti iki 300 – 500 laipsnių temperatūros, tada išgaunamas pats geriausias, gausiausias ir sausiausias rusiškos pirties tipo garas.

 
Jeigu mėgstate apie 70 laipsnių karštumo pirtį, Jums reikėtų akumuliacinio tipo krosnelės su dangčiu. Šių krosnelių privalumas yra tas, kad patalpą galite įkaitinti iki 70 laipsnių karščio, neišdegindami deguonies. Kai pasiekiate norimą temperatūrą, atidarote pirties krosnelės dangtį ir pilate vandenį ant įkaitusių akmenų.

 

Akumuliacinio tipo malkinės pirties krosnelės:

 

Narvi Steam Master;

Aito AK-95 ST.

 

Seniausias pirties tipas yra dūminė pirtis


Galime Jums pasiūlyti akumuliacinio tipo dūminę pirties krosnelę Aito. Šio tipo dūminė pirties krosnelė dar kitaip vadinama baltos dūminės pirties krosnimi, nes joje dūmai per akmenis patenka į kaminą ir akmenys įkaista ne tik iki raudonumo, bet ir iki baltumo. Garas tokiose krosnelėse ir lengvas, ir pastovus. Tai viena iš efektyviausiai garą atiduodančių krosnelių, kuri jį gali atiduoti net kitą rytą. Jeigu esate sausos pirties mėgėjas, Jums labiausiai tiktų malkinė pirties krosnelė su tinklu, nes garas, kurį jos skleidžia, sausas ir nedeginantis odos. Į tokio tipo pirties krosneles telpa ypatingai daug akmenų. Tokių pirties krosnelių privalumas, kad pirtis įkaista tolygiai. 

 

Mūsų rekomenduojamos pirties krosnelės su tinklu:

 

Harvia Legend 150240300.
Harvia Legend 240 Duo300 Duo.

 

Dar vienas gerai žinomas malkinių pirties krosnelių tipas – akmenimis iš viršaus užkraunamos krosnelės, kurios paprastai talpina 30 – 60 kilogramų akmenų. Šio tipo krosnelės labai ekonomiškos,  greitai įkaitina patalpą ir akmenis, nes jų kiekis nėra labai didelis.

Akmenimis užkraunamos malkinės pirties krosnelės, kurias mes galime rekomenduoti, yra Narvi gamintojo.

 

Mes siūlome ne tik platų pirties krosnelių asortimentą, bet ir teikiame krosnelės pajungimo paslaugą. 

Skambinkite mums jau dabar: +370 683 45000  arba apsilankykite mūsų salone Klaipėdoje ir elektroninėje parduotuvėje www.pirtiesprekes.lt!