Stiklinės pirties durys, kaip išsirinkti

Stiklinės pirties durys, kaip išsirinkti

Sukurta: 2018-11-28 Skaitė: 1376

Stiklinės pirties durys, palyginus, visai neseniai tapo labai populiarios ir vis labiau populiarėja. Jos tampa net labiau mėgiamos nei medinės. Kodėl stiklinės pirties durys geriau? Atsakymas gana paprastas, stiklinės pirties durys praktiškai neturi trūkumų: laikui bėgant nesikeičia išvaizda ir neatsiranda dervų, kai kaitinamos. Dabartinė rinka siūlo labai platų stiklinių pirties durų asortimentą. Tad tikrai yra iš ko pasirinkti. Kartais, kai kurie žmonės mano, jog durys pirtyje nėra labai svarbus elementas, kurio kokybė negali būti aktuali. Tačiau, tai klaidinga nuomonė. Tinkamai parinktos pirties durys išlaiko šilumą, drėgmę ir izoliuoja nuo garso.

Stiklinės pirties durys gaminamos iš grūdinto stiklo, kurio storis turėtų būti nuo 6 mm. Jų rėmą galima rinktis metalinį ar medinį. Stiklinės pirties durys gali būti su piešiniu arba ornamentu ir  net įvairių spalvų. Tai pirčiai suteikia  išskirtinumo, originalumo bei atrodo prabangiau. Stiklinės pirties durys gali būti pagamintos iš skirtingo stiklo: skaidraus arba matinio.

Skaidrios stiklinės pirties durys leidžia aiškiai matyti, kas vyksta pirties viduje. Pirčių specialistai rekomenduoja rinktis būtent permatomo stiklo duris, nes tuomet galima stebėti, kas yra garinės patalpos viduje ir ar niekam neprisireikė skubios pagalbos. Tai itin svarbu, nes nereti atvejai, kai pirtyse ir saunose įvyksta skaudžios nelaimės. Saugumą, visada iškelkite į pirmąją vietą.
Matinės stiklinės pirties durys neleidžia matyti, kas vyksta garinės patalpos viduje. Tačiau, nei vienas neapsiriks yra durys ar ne. Nes taip pat būna atvejų, kai žmonės nepastebi skaidraus stiklo durų.
Ką dar būtina žinoti apie stiklines pirties duris? Svarbu atkreipti dėmesį, kad durų rankena būtų pagaminta iš tokios medžiagos, kuri neįkaista, pvz., medžio. Nes galima smarkiai nusideginti ranką, kai žmogus bandys išeiti iš garinės patalpos. Labai patogu ir naudinga, kai stiklinės pirties durys turi magnetinį užrakinimą. Toks mechanizmas suteikia galimybę lengvai atidaryti ir uždaryti stiklines pirties duris.

Prisiminkite, kad stiklines pirties duris turėtų montuoti tik patyręs meistras. Tai tikrai labai sudėtingas darbas, kurį reikia atlikti atsakingai.

 

Kokios pagrindinės klaidos renkantis stiklines pirties duris?

 

Verta atkreipti dėmesį į stiklinių pirties durų pasirinkimą. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad lengviau ir ekonomiškiau nusipirkti pigias duris. Tačiau, galutiniame variante tikėtina bus taip, jog bus išleista kur kas daugiau pinigų nei planuota. Greitas šilumos ir garo praradimas, durų deformacija, pelėsių formavimasis, stiklo trapumas, menkas stiprumas – ir tai, ne visi galimi sunkumai, laukiantys nerūpestingo pirkėjo. Siekiant išvengti tokių incidentų, geriau iš karto pirkti kokybiškas stiklines pirties duris.

Stiklinės pirties durys ir kokių klaidų reikėtų vengti:

Vienas svarbiausių kriterijų perkant stiklines pirties duris, tai produkto patvarumas ir saugumas. Stiklinės pirties durys būtinai turi būti pagamintos iš grūdinto stiklo. Labai svarbu nepadaryti klaidos ir neįsigyti kitokio tipo duris. Durų storis turėtų būti 6 – 8 mm.
Perkant pirties duris, atkreipkite dėmesį, kad jos atsidarytų į išorę, o ne į vidų. Tai labai svarbu, nes įvykus nelaimei, asmuo galės lengvai išeiti iš pirties, kai tik reikės. Tokia konstrukcija daroma specialiai tam, kad žmogus, norintis išeiti iš saunos, tai lengvai padarytų tiesiog į jas atsirėmęs. Be to, pirties durys privalo būti be sklendžių, spynų, užraktų ir panašiai.
Jeigu stiklinių pirties durų konstrukcija iš metalo ir yra padengtos laku ar dažais, tai jos turėtų būti vandens pagrindo. Atkreipkite dėmesį, kad jungiamosios detalės būtų iš nerūdijančio plieno. Taip pirties durys tarnaus ilgiau. Stiklinių pirties durų furnitūros gamyboje turėtų būti naudojamos tik aukštos kokybės medžiagos, tokios kaip nerūdijantis plienas, aliuminis, žalvaris. Svarbi savybė, pagal kurią reikėtų pasirinkti saunos priedus – tai atsparumas drėgnai patalpos aplinkai. Todėl jungiamąsias detales galima rinktis su danga.
Dar viena pasitaikanti klaida, kai pirkėjas neatkreipia dėmesio į pirties durų rankeną. Ji aukštoje temperatūroje neturėtų stipriai įkaisti. Geriausia, kai durų rankena pagaminta iš medžio. Labiausiai tinka bukas, uosis, ąžuolas, liepa. Taip apsaugosite save ir kitus nuo nudegimo.
Stiklinės pirties durys – tai stambus stiklo monolitas, tad ir sveria nemažai. Todėl pirkite tas, kurios turi tris ir daugiau vyrių. Tam, kad tvirtai ir saugiai laikytųsi.
Vadovaujantis rekomendacijomis, įsigysite tikrai saugias stiklines pirties duris, kurios jums tarnaus daugelį metų.

Stiklinės pirties durys ir jų privalumai

Stiklinės pirties ir saunos durys turi keletą pagrindinių privalumų:

Stiklinės pirties durys yra ilgaamžės. Net jeigu įvyktų koks nors įvykis, dūžtantis stiklas nieko nesužeistų, nes grūdintas stiklas dūžta į daugybę smulkių dalelių.
Jų neveikia jokios eksploatavimo sąlygos, nei drėgmė ir temperatūra, nei jų svyravimai. Stiklinės pirties durys nesilanksto, nesideformuoja ir yra atsparios karščiui.
Stiklinės pirties durys yra lengvai nuplaunamos lyginant, pavyzdžiui, su medinėmis. Tereikės tik stiklų valiklio ir sausos šluostės.
Stiklinės pirties durys yra atsparios grybeliams ir pelėsiams.
Pirties durys, pagamintos iš stiklo, pirčiai bei saunai vizualiai suteikia daugiau erdvės.
Stiklinės pirties durys garinei patalpai suteikia daugiau šviesos.
Stiklinės pirties durys yra stilingos, tai yra išskirtinė interjero detalė.
Stiklinės pirties durys yra pagamintos iš karščiui atsparios aukštos kokybės medžiagos, grūdinto stiklo su specialiu terminiu apdorojimu. Šios durys suteikia tinkamą izoliaciją, išlaiko sausą orą saunoje ir būtiną drėgmę garinėje pirtyje. Šios savybės leidžia pilnavertiškai mėgautis tiek pirties, tiek saunos teikiamais malonumais.

Šiandien rinkoje stiklinių pirties durų asortimentas tikrai platus. Tad pirties durų dizainas tampa visiškai subjektyvus žmogaus apsisprendimas.