Pirties vantos, jų rūšys ir naudojimas

Pirties vantos, jų rūšys ir naudojimas

Sukurta: 2018-11-28 Skaitė: 1179

Norint pagerinti pirties teikiamus malonumus ir naudą - turi būti naudojamos vantos. Vantos padeda gerai išvalyti odą, pašalinti toksinus ir atnaujinti kūną. Ne paslaptis, kad pirties vantos yra vienos svarbiausių elementų geroje pirtyje. Šveičiamasis masažas turi gijimo ir prevencinį poveikį. Norint pasiekti teigiamą rezultatą, reikia pasirinkti tinkamą vantą.

 

Kokios turėtų būti vantos
Visų pirma, vantos turi būti pagamintos iš natūralių medžiagų. Populiariausios yra iš ąžuolo ir beržo, taip pat naudojamos vyšnios, eglės, kadagių, bambuko ir kt. Pirties vantos pasirinkimas yra labai svarbus dalykas, nes įvairios vantos padeda spręsti tam tikras problemas bei ligas. Norint, kad pirtis būti ne tik maloni, bet ir naudinga, aptarkime vantos rūšis ir jų   teikiamą naudą.
Ažuolinės vantos. Ąžuolinės vantos puikiai tinka žmonėms su riebia ir problemiška oda. Jos suteikia teigiamą poveikį tiems, kurie turi odos ligas. Eteriniai aliejai, esantys ąžuolinėse vantose, valo odą, drėkina ir maitina, taip pat normalizuoja riebalinių liaukų gamybą. Ąžuolinės vantos naudojamos ir todėl, kad padeda nuraminti nervų sistemą, pašalina nuovargį, įtampą, gerina nuotaiką bei miegą.
Liepų vantos. Liepų vantos su žiedais daro teigiamą poveikį odos būklei – mažėja žaizdos, oda išgydoma greičiau, sugrįžta odos elastingumas ir sveika odos spalva. Liepa taip pat ramina žmogaus nervų sistemą. Liepos vantos turi puikias valymo savybes, kurios padeda gerai išvalyti kūną. Liepoje esantis vitaminas C sustiprina imuninę sistemą ir padidina organizmo atsparumą įvairioms ligoms. Ją idealu naudoti jaučiant peršalimo simptomus.
Beržinės vantos. Beržinės vantos yra vienos iš mėgstmiausių. Beržinės vantos kovoja su spuogais ant veido ir kūno, puikiai valo kūną nuo druskų. Šios vantos puiki astmos prevencijos priemonė, jaučiamas teigiamas poveikis plaučiams. Taip pat gali išgydyti įvairaus sunkumo kosulį. Moterys, su beržinės vantos pagalba, pašalina figūros, odos, ir netgi strijų trūkumus – jie tampa mažiau pastebimi.
Eukalipto vantos. Eukalipto vantos tiesiog būtinos sergant kvėpavimo takų ligomis, ypač siekiant pravalyti kvėpavimo takus. Eukalipto kvapas puikiai naikina bakterijas, gerina kvėpavimą, atpalaiduoja nosies gleivinę nuo patogeninių bakterijų. Eukalipto vantos normalizuoja kraujotaką, mažina sąnarių skausmą, gydo odos pažeidimus ir mėlynes. Eukalipto vantos padeda atsipalaiduoti ir nukreipti dėmesį nuo sunkumų, rūpesčių bei problemų.
Bambuko vantos. Bambuko vantos yra šiek tiek kitokios nei įprastos vantos. Bambuko vantos – tai keletas bambuko lazdelių, atrodo kitaip, bet jų poveikis yra labai efektyvus. Bambuko vantos padeda malšinti skausmus, ištraukiant jį, todėl tokios vantos dažnai naudojamos po rimtų komplikacijų. Su bambuko vantomis masažas turėtų būti atliekamas atsargiai, smūgio jėga netūrėtų būti labai stipri. Bambuko vantos turi ir kitų naudingų savybių – pagerėja odos būklė, prarandamas svoris ir odos problemos. Be to, bambukas padeda susidoroti su stresu ir depresija.
Beje, vantos nebūtinai turi būti sudarytos iš vieno augalo lapų. Jie gali būti derinami tarpusavyje pridedant ir kitų augalų lapų.

Kaip turėtų būti džiovinamos vantos?

Yra keletas paslapčių, kaip išdžiovinti ir laikyti vantas. Žinoma, pirmiausia reikia pasiruošti vantas. Paprasčiausias būdas yra nusipirkti. Tai galima padaryti specializuotose parduotuvėse. Tačiau, susirinkus pačiam, žinosite, jog ji tikrai kokybiška ir gera.
Vantos šakelės dažniausiai surenkamos pavasarį, kai medžiai yra užauginę jaunus lapelius.
Šakeles geriausia susirinkti sausu oru, vieta turėtų būti kuo toliau nuo miesto. Geriausia – miške su švariu oru, kad būtų kuo mažiau nešvarumų. Reikia rinkti nuo sveikų ir nepažeistų medžių. Vantos storis turi būti toks, kad būtų patogu ją laikyti rankoje, tačiau tuo pačiu metu neturėtų būti per plona. Vantos turi būti laikomos sausoje, vėsioje ir gerai vėdinamoje patalpoje.

Vantos džiovinimo taisyklės.

Vadovaudamiesi šiomis paprastomis rekomendacijomis, galite tinkamai paruošti vantas:
Prieš vantos džiovinimą, negalima nuplauti lapų;
Vantos džiovinimas geriausias šešėlyje, ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Nes kyla pavojus, kad vantos gali per daug išdžiūti. Taip praras terapinį poveikį.

Kaip taisyklingai turi būti naudojamos vantos

Norėdami, kad pirtis būtų pripildyta gydomųjų vaistažolių aromatu, atlikite šiuos veiksmus:
vantos turi būti mirkomos vandenyje 11-12 valandų prieš pirtį,
tada lapus sudrėkinkite drėgnu skudurėliu.
Naudojant šį vantos garinimo metodą, ja naudositės ilgą laiką, nes nepraras savo savybių. Be to, nereikia išpilti likusio vandens. Galite juo aplieti akmenis garų kambaryje.
Siekiant, kad vantos būtų naudojamos dar kartą, jas reikėtų nuplauti šiltu vandeniu ir išdžiovinti. Norint pasiekti gydomąjį garinės pirties efektą, vantos turi būti naudojamos pagal taisykles. Geriausia, jei turimos dvi vantos. Garinėje patalpoje turi būti stebima ir temperatūra. Jei pirtis yra labai karšta, tada judesiai su vantomis turi būti atliekami atsargiai, ir atvirkščiai - esant žemai temperatūrai, galima aktyviau. Negalima leisti, kad pirties vantos būtų sausos, geriau jas nuolat sudrėkinti.
Visus masažo judesius reikia pradėti nuo nugaros, tačiau prieš tai reikia sušildyti odą. Stipriai plakti negalima, nes galima pakenkti. Yra keletas pirties masažo rūšių su vantomis:
Braukimas – švelnūs vantos judesiai per kūną, pradedant nuo kojų, baigiant galva;
Suspaudimas - kartu su glostymu - vantos įspaudžiamos į tam tikrą kūno vietą, pavyzdžiui, kelį, sėdmenis, nugarą;
Kintantis braukimas yra lengvas judesys su vantomis ant kūno, panašus į „smūgius“;
Tušinimas - gerai jei taikomas po pirties procedūrų, vantos lengvai nuspaudžiamos ant kūno rankomis ir judinamos įvairiomis kryptimis, trinama oda;
Naudojant įvairių tipų masažą pirtyje galima atsikratyti daugelio sveikatos problemų. Tačiau vantos turėtų būti naudojamos prieš tai pašildžius kūną. Tai geriausia daryti antrą ėjimą į pirtį.