Aksesuarai pirtims – kodėl jų reikia

Aksesuarai pirtims – kodėl jų reikia

Sukurta: 2019-06-03 Skaitė: 8032

Norint maloniai ir atpalaiduojančiai pailsėti karštoje pirtyje, reikia rūpintis kiekviena smulkmena skirta pirtims.

Paprastai, įrengdami pirtį ar sauną, pirmiausia galvojame apie tai, kokią krosnį pasirinkti. Ir teisingai, juk daug kas priklauso nuo geros bei patikimos krosnelės. Tačiau, kai krosnis jau įsigyta, ateina laikas pasirinkti aukštos  kokybės, stilingus aksesuarus pirtims. Atidus požiūris į tokių priedų pasirinkimą leis sukurti unikalią atmosferą garų pirtyje, padaryti kambarį elegantišku bei įsimintinu. Tai gi, kokius aksesuarus pirtims tiesiog būtina įsigyti, o kokius rekomenduotina.

Aksesuarai pirtims gali būti mediniai, tekstiliniai arba metaliniai reikmenys: įvairūs kubiliukai, samčiai, kepurės, pirties termometrai, pirties tekstilė, vantos ir kita. Tokie produktai, pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, yra visiškai saugūs, ilgaamžiai, o stilingas jų dizainas leidžia pirties ir saunos interjerui suteikti individualumą.

Tekstilė pirtims

Specialūs drabužiai pirtims – chalatai, rankšluosčiai, kepurės, šlepetės ir kt. – yra būtini patogiam bei saugiam poilsiui. Tekstilė pirtims turėtų būti naudojama tik iš natūralių medžiagų: medvilnė, vilna. Jeigu galima apsieiti be chalato ar šlepečių pirtims, tai be kepurės – sunkokai. Kepurė pirtims yra labai svarbus aksesuara. Garų patalpoje vyrauja labai aukšta temperatūra, būtent todėl žmogaus kūnas gali perkaisti, o tai yra pavojinga sveikatai. Kepurė pirtims apsaugo galvą nuo perkaitimo, todėl su ja galima ilgiau mėgautis pirtimi.

Pagaminti iš 100 proc. avių vilnos, stilingi galvos apdangalai apsaugo plaukus ir galvą nuo perkaitimo. Kepurė pirtims yra gaminama iš vilnos ar veltinio, gali būti lininė. Paprastai ji yra varpo formos, kad uždėta ant galvos išlaikytų oro tarpą tarp pakaušio ir kepurės viršaus. Ji veikia kaip izoliatorius, palaiko orą pastovioje temperatūroje, todėl galva neperkaista. Svarbiausia, kad pirties kepurė tvirtai laikytųsi uždengdama visą galvą iki pat antakių.

Veltinės pirštinės pirtims gali apsaugoti nuo nudegimų naudojant metalinius daiktus. Todėl toks aksesuaras pirtims yra tikrai labai naudingas. Pirtyse labai patogu vilkėti specialias prijuostes pirtims, tą patartina ir daryti.

Visa tekstilė, skirta pirtims, yra pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų: vilnos, medvilnės, lino ar jų derinio. Ji yra saugi bei patikima.

Matavimo prietaisai pirtims

Norint turėti gerą garų pirtį, reikia sukurti tam tikras sąlygas oro temperatūros ir drėgmės lygiuose. Sunku įsivaizduoti, kaip šie parametrai buvo nustatomi senovėje, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje yra gerų priemonių jiems matuoti. Kiekviena tikrai įrengta garinė pirtis turi:

 • Termometrą;
 • Higrometrą;
 • Arba termohigrometrą.

Tai reiškia, kad galima pasirinkti du produktus atskirai arba vieną (du viename) derinant abiejų funkciją. Kiekvienas matavimo prietaisas yra pagamintas iš tam tikros medžiagos ir yra atsparus sąlygoms, kurios paprastai būna garų pirtyje, būtent aukštai temperatūrai ir drėgmei.

Termometrai, higrometrai arba termohigrometras

Termometrai ir higrometrai ne tik leidžia valdyti kambario temperatūrą ir drėgmę, bet ir garų patalpos interjerą suprojektuoti malonų akims. Su atskirais prietaisais viskas yra aišku, tačiau kombinuotas matuoklis atsirado ne taip seniai, ir, galbūt, ne kiekvienas turėjo laiko susipažinti su juo. Termohigrometras yra prietaisas, jungiantis du atskirus objektus: termometrą ir higrometrą. Dauguma dizainų yra paprasti ir vis dėlto šis prietaisas šiandien yra labai populiarus aksesuaras pirtims.

Daugeliui termohigrometras išsprendžia funkcionalumo klausimą – jam daug lengviau rasti tinkamą vietą nei dviem atskirai. Juk visi parametrai yra vienodai svarbūs:

 • tinkama temperatūra turi būti optimali,
 • drėgmės lygis turi būti toks, kad būtų lengva kvėpuoti.

Žinoma, daug drėgno garo ar sausos šilumos gerbėjai gali savarankiškai reguliuoti mikroklimatą, tačiau pirminė užduotis yra iš pradžių nustatyti tam tikrą šilumos ir drėgmės lygį.

Aromatai pirtims

Aromaterapija, ypač garų pirtyje, yra stebėtinai maloni ir, svarbiausia, neįtikėtinai paprasta. Specialūs aliejai ir nuovirai idealiai tinka sukurti tikrai komfortišką pirties atmosferą. Be to, pakyla nuotaika, o gyvenimas atrodo šiek tiek geriau, kai kiekvieną galimą akimirką praleidžiame mėgstamoje garų pirtyje. Kad ne tik malonus medienos ir krosnių kvapas užpildytų pirtį, pirmiausia verta apsvarstyti visas galimybes, kaip pripildyti garų kambarį naujais kvapais:

 • Pirma, galima išplauti garų patalpos sienas ir lubas su augalų nuoviru, tam naudojami įvairūs eteriniai aliejai.
 • Antra, naudojant įvairias žolelių tinktūras, galima apšlakstyti karštus krosnies akmenis, kurie skleis garą su maloniu kvapu.
 • Be to, galima įsigyti aromatinę lempą su drėgmei atspariu ir saugiu garo šildymo elementu arba naudoti tam tikrą garintuvą.

Kaip pasirinkti tinkamą aromatą pirtims?

Pirmiausia pasikliaukite savo skoniu. Yra daug augalų, tinkamų pirtims, įskaitant ligų prevenciją bei kovą su jomis. Eteriniai aliejai naudojami peršalimui ir nuovargiui mažinti. Teigiamas poveikis sveikatai pasiekiamas tuo, kad užpilai apima augalus, turinčius antibakterinių savybių, pvz., eglės, kadagio, eukalipto:

 • Siekiant lengviau susidoroti su kvėpavimo takų ligomis, naudojamos lengvos pirties procedūros su pušų eteriniais aliejais.
 • Citrusiniai aromatai praturtina organizmą energija. Citrinų kvapas didina imunitetą.
 • Levandos mažina stresą ir įveikia nemigą.
 • Rozmarinų nuoviras turės toninį efektą bei padės atsikratyti nuovargio.
 • Vantų paruošimui rekomenduojama naudoti dilgėlių ir mėtų mišinį, tą patį vandenį galima užpilti ant krosnies.

Rafinuota pirties atmosfera sukuriama naudojant įvairius aromatus pirtims. Nedidelis tokių gaminių kiekis leidžia pirtį užpildyti tradiciniais eukalipto kvapais, gaivinančiais citrinų ar mėtų aromatais. Natūralūs ir ekologiški kvapai pirtims leidžia mėgautis prabangia atmosfera garų pirtyje ir atsipalaiduoti geriausiu įmanomu būdu.

Aksesuarų pirtims yra tikrai daug. Kiekvienas jų svarbus ir reikalingas mėgaujantis pirties ar saunos teikiamais malonumais. Žinoma, galima kažko nenaudoti, tačiau siekiant maksimalios naudos bei atsipalaidavimo, tikrai nesigailėsite bent jau išbandę kai ką naujo.