Žadeitas akmuo pirtims ir saunoms

Žadeitas akmuo pirtims ir saunoms

Sukurta: 2018-10-24 Skaitė: 1311

Žadeitas akmuo, kuris laikomas vienu iš geriausių akmenų skirtų pirtims. Statant pirtį, anksčiau ar vėliau visada kyla klausimas kokius akmenis pasirinkti, kuris akmuo pirčiai labiausiai tiktų, geriausiai išlaikytų šilumą ir lėčiausiai atvėstų. Būtent žadeitas yra tas akmuo, kuris labiausiai atitinka pirties akmenims taikomus kriterijus. Uolienos ir akmenys gali būti skirtingos kilmės, bet geriausi akmenys skirti pirtims yra vulkaninės kilmės.

Žadeitas akmuo, kuris jau buvo žinomas senovėje ir gana plačiai naudojamas pirtyse, vonios baldų gamybai ir pan. Žadeitas yra pusbrangis akmuo – labiausiai tinkantis pirtims ir saunoms. Natūraliai žadeitas akmuo susidaro dėl magmos poveikio ir turi daugybę privalumų, būtent jie ir nulemia jo tokį populiarumą. Žadeitas yra metamorfinė uoliena, kurią sudaro šilumos ir slėgio tankūs, grūdėti, matiniai užpildai, jis iš tikrųjų gali būti dviejų tipų:

  • Nefritas, kuris susideda iš hidratuoto kalcio, magnio ir geležies silikato. Nefrito savitasis tankis yra nuo 2,90 iki 3,02, lūžio rodiklis yra tarp 1,60-63 ir 1,62-65, o kietumas pagal Moho skalę yra 6,5, jis būna įvairių atspalvių žalias, baltas, geltonas arba raudonas.
  • Žadeitas akmuo, kuris yra stipresnis, retesnis, taigi, ir vertingesnis - yra natrio, aliuminio silikatas, kurio savitasis svoris yra nuo 3,30 iki 3,36, minkštumas yra 1,645-1,667 ir kietumas yra 7 (plienas yra 6,5, o deimantai 10). Žadeitas gali būti žalias, baltas, rožinis, raudonas, juodas, rudas ir violetinis.

Iš kur kilęs žadeitas akmuo? Šiandien Mianmaras (Birma) yra didžiausias žadeito eksportuotojas, kai kurie eksportuojami iš Gvatemalos, Naujosios Zelandijos ir Australijos, bei didėja prekyba iš Kanados. Nors žadeitas dažniausiai yra susijęs su Kinija, tačiau iš jos tiekimas jau išsekęs.

Žadeitas akmuo su daugybę privalumų

Žadeitas akmuo, kuris yra ne tik tinkamiausias ir geriausias pirtims, bet ir vienas brangiausių. Šie akmenys atsparūs karščiui ir yra labai stiprūs. Būtent stiprumas nulemia aukštą terminį stabilumą. Žadeito akmenis reikia keisti gerokai rečiau nei kitus pirties akmenis. Žadeitas turi labai didelį tankį ir tuo pat metu silpną šilumos laidumą, todėl ilgą laiką suteikia maksimalią šilumos dalį. Žadeitas akmuo, kuris priskiriamas prie labiausiai tikančių pirtims. Tai gi, pažiūrėkime kokie kriterijai taikomi pirties akmenims ir kaip juos atitinka žadeitas:

  • Pirtims skirtas akmuo turi būti didelio tankio, tai būtina sąlyga ilgalaikiam šilumos išlaikymui ir vienodam šildymui. Žadeitas akmuo, kuris yra ilgaamžis ir lėtai išskiriantis šilumą. Pagrindinis jo privalumas – šilumos laidumas. Žadeitas ženkliai greičiau įkaista, lyginant su kitais akmenimis ir atvėsta lėčiausiai, nes šilumą kaupia savyje. To pasekoje, norint pirtyje išgauti garus, reikia mažiau vandens.

Sunkus ir tankus akmuo linkęs gaminti nuoseklią šilumą ir geriau išlaiko šilumą, taip geriau palaikomas stabilus garas. Jeigu norite, kad pirties akmuo greitai įšiltų ir lėtai atvėstų, pasirinkite tinkamą saunos akmenų dydį. Gera taisyklė: renkantis akmenis pirtims, prisiminkite, kad jie turi atitikti maždaug nuo ½ kumščio dydžio iki 3 kartus didesnio dydžio. Į krosnį akmenys sudedamas pagal dydį – didžiausi apačioje, o mažiausi viršuje.

  • Antra sąlyga - struktūros vientisumas, leidžiantis išvengti įtrūkimų, kontaktuojant su vandeniu. Žadeitas akmuo, kuris praktiškai nebūna įtrūkęs, yra atsparus karščiui ir tvirtas. Pirtims netinka porėti ir suskilę akmenys, geriausi yra tankūs ir nelygūs.
  • Akmuo pirčiai turi būti nekenksmingas aplinkai ir saugus sveikatai, pageidautina - natūralių mineralų. Žadeitas akmuo, kuris ne tik nekenkia sveikatai ir yra visiškai natūralus, tai akmuo, kuris net ir gydo. Žadeitas akmuo normalizuoja širdies spaudimą, stabilizuoja ir stiprina nervų sistemą, sumažina sąnarių skausmą, ištirpina druskų nuosėdas, gydo šlapimo sistemos ligas ir padidina bendrą energiją. Naudojamas net masažų seansams. Rytuose žadeitas akmuo vadinamas net sveikatos akmeniu. Reikėtų paminėti ir tai, kad šildant, iš žadeito akmens, išleidžiami mikroelementai, kurie patekę į žmogaus organizmą, normalizuoja visų sistemų ir organų darbą. Norėdami patirti naudingą žadeito poveikį laikykitės pagrindinių taisyklių – žadeitas visada turi būti dedamas ant viršaus.

Žadeitas akmuo, kuris gali būti dviejų rūšių: susmulkintas ir šlifuotas. Poliruotas žadeitas atkreipia dėmesį dėl savo lygaus paviršiaus, jis atrodo kaip upės akmenukas. Patraukli išvaizda dažnai naudojama vonioms ir saunoms dekoruoti. Susmulkintas žadeitas skiriasi savo nevienoda struktūra. Puikiai tinka pirčių krosnims. Krosnyje akmenys gali būti sumaišyti iš skirtingų rūšių, todėl gražesni ir prabangesni paprastai dedami ant viršaus. Būtent žadeitas akmuo, kuris turėtų būti dedamas ant krosnies viršaus.

 Kodėl žadeitas akmuo, labiausiai tinkantis pirčiai?

Moksliniai tyrimai patvirtino, kad žadeitas akmuo, kuriame yra mažiausiai kenksmingų sunkiųjų metalų, lyginant su kitais, pirtyje naudojamais akmenimis. Sudėtyje dali būti net iki 100 kartų mažiau šių kenksmingų medžiagų ir net iki 30 kartų daugiau žmogaus organizmui reikalingų, naudingųjų medžiagų.

Dar vienas esminių skirtumų, bet kartu ir privalumų. Žadeitas akmuo, kuriame nesikaupia radiacija, kai tuo tarpu daugelis akmenų ją traukia.

Pirtyje, kurioje naudojami žadeito akmenys, garas būna labai lengvas, švelnus ir malonus, lengva kvėpuoti. Todėl galima drąsiai mėgautis pirtimi ir atsiplaiduoti, nes nedegina kūno.

Galiausiai, jeigu norite, kad Jūsų pirtis ne tik atrodytų prabangiai, bet ir iš tiesų būtų kokybiška ir efektyvi, rinkitės išskirtinį akmenį. Žadeitas akmuo, kuris Jūsų pirtį pavers tikra malonumų ir atsipalaidavimo oaze. Jo dėka patalpoje bus lengvas bei švelnus garas, saugi atsmofera nuo kenksmingų medžiagų ir mažiausias radiacijos kiekis. Jeigu nusprendėte žadeito akmenis maišyti su kitais, tai juos dėkite ant pačio viršaus. Taip geriausiai pajusite šių akmenų teigiamą poveikį organizmui ir sveikatai.