Viskas pirtims – tai, kas svarbiausia

Viskas pirtims – tai, kas svarbiausia

Sukurta: 2019-06-03 Skaitė: 78994

Pirtelė yra gera ir kokybiška tada, kai suprantama, kad viskas pirtims yra svarbu: nuo kepurių, šlepečių ar kvapų iki krosnies, ventiliacijos bei gultų. Prekės pirtims turi būti aukštos kokybės, atsparios karščiui ir patikimos.

Visi žino, kad pirtis ir sauna yra vieta stresui bei įtampai mažinti, atsipalaidavimui bei kūno gijimui. Galų gale, niekas geriau nepadės sumažinti nuovargio po darbo savaitės, kaip apsilankymas garinėje pirtyje. Tačiau reikia nepamiršti, kad pirtimi reikia naudotis atsakingai, būtina laikytis taisyklių. Jeigu bent kartą per mėnesį lankomasi pirtyje ar saunoje, geriau turėti jau paruoštą reikmenų rinkinį pirtims. Šie reikmenys buvo sugalvoti tam, kad apsaugotų kūną nuo galimo neigiamo poveikio ir padėtų išgauti maksimalią naudą iš šilumos ir garų. Taigi, ką patariama neštis su savimi:

• Vantos. Apsilankymas pirtyje be vantos yra beprasmis ir nesuteikia tokio malonumo, kokį galėtų. Todėl, lankantis pirtyje, privalu turėti ir vantą su savimi. Ji gerai padeda sugauti garą, todėl kūnas išvalomas nuo nešvarumų ir toksinų su karšto oro pagalba. Vantos pirtims gali būti gaminamos iš beržo, eukalipto, ąžuolo, dilgėlių bei spygliuočių ar kitų medžių. Kiekviena jų turi tam tikrų savybių, gerinančių sveikatą. Nesvarbu, kokios rūšies vanta pirtims pasirenkama, viskas, ko reikia, tai tinkamas jos naudojimas. Tad vantomis patariama plaktis antrąjį kartą užėjus į garinę patalpą, kai organizmas jau bus apsipratęs prie karščio ir garų. Vantos suteikia veiksmingą poveikį kraujotakos, limfinės, nervų ir kaulų sistemoms, o tai savo ruožtu lemia teigiamą poveikį visiems žmogaus vidaus organams.

• Pirštinės pirtims. Kitas svarbus priedas pirtims yra pirštinės. Daugelis žmonių apie tai pamiršo arba visai nežino. Ir visiškai veltui. Garų pirtyje yra gana aukšta temperatūra ir daugybė karštų objektų, todėl galima lengvai nusideginti. Tai neįvyks, jei bus naudojamos pirštinės.

• Šlepetės pirtims. Pirtims šlepetės gali būti guminės su uždaru priekiu. Tokios šlepetės neslysta ant grindų, patogiai plaunamos, idealiai atlaikys drėgną aplinką ir neįkais. Jeigu lankomasi viešose pirtyse, nerekomenduojama rinktis šlepečių atviru priekiu, nes per jas lengvai perduodamos grybelinės ligos.

 

• Kepurės pirtims. Pirties kepurė padeda apsaugoti galvą nuo perkaitimo. Pagrindinis pirties kepurės reikalavimas – ji turi būti pagaminta iš natūralių medžiagų. Optimalus sprendimas yra vilna. Jeigu nenaudojate kepurės pirtims, yra didelė tikimybė gauti šilumos smūgį. Be to, jos apsaugo plaukus nuo išdžiūvimo.

• Didelis rankšluostis. Po dušo yra labai naudingas rankšluostis, didelis ir frotinis. Frotinis rankšluostis naudojamas drėgmės šalinimui nuo kūno: po dušo ar garinės pirties. Tačiau toks pirtinimosi priedas kaip sijonas-rankšluostis, pastaruoju metu tampa vis populiaresnis. Toks rankšluostis pirtims turi ir specialų užsegimą ir tai daro jį daugiafunkciniu.

• Kvapai pirtims, žolelių užpilai. Įvairūs kvapai pirtims ir žolelių užpilai turi antiseptinį, priešuždegiminį, diaforinį poveikį organizmui, mažina nuovargį. Natūralūs kvapai turi teigiamą poveikį kvėpavimo sistemos darbui. Populiariausi užpilai iš dilgėlių, ramunėlių, kraujažolių, čiobrelių, mėtų, eukaliptų.

Svarbiausia įranga pirtims

Pirties ir saunos konstrukcija turi būti speciali, būtent tokia, kuri atlaikytų aukštas temperatūras ir didelę drėgmę. Visa tai pasiekiama naudojant specialią įrangą: krosnis, akmenys pirtims, ventiliacija, gultai ir kt. Ne visi žino, kaip įrengti pirties interjerą, kad jis būtų kuo funkcionalesnis. Juk pastaruoju metu atsirado daug naujų technologijų ir specialių įrengimų pirtims. Pirmiausia reikėtų paminėti, kad viskas pirties sistemose yra tarpusavyje susiję.

Krosnis pirtims 

Krosnis yra pagrindinis visos pirties elementas. Ji yra atsakinga už visos pirtelės veikimą, o tai reiškia, kad jai reikia skirti ypatingą dėmesį. Visų pirma būtina pasirinkti dizainą, kuris atitiktų visus būsimų naudotojų reikalavimus. Profesionalūs meistrai rekomenduoja, kad įranga pirtims ir saunoms būtų kuo funkcionalesnė. Todėl verta atkreipti dėmesį į krosnis pirtims, kuriose yra šildytuvai ir garintuvai. Krosnis pasirenkama pagal patalpos tūrį ir garų tipą.

 Akmenys pirtims

Visų pirma, tiems, kurie naudojasi pirties krosnelėmis, reikalingi specialūs akmenys. Žinoma, paprasti akmenukai netinka, reikia specialių, kurie gali ilgą laiką išlaikyti šilumą. Tokių akmenų gamybai naudojami mineralai, turintys ypatingų savybių: didelį tankį, vienodą struktūrą, gebėjimą kaupti šilumą ir saugumą. Dažniausiai akmenys pirtims gaminami iš žadeito, diabazo, muilo akmens ir kvarcito. Šie mineralai yra patikimi ir patogūs naudoti, jie greitai įkaitina patalpą ir ilgą laiką išlaiko šilumą, neskyla, kai temperatūra nukrenta ir esant dideliam drėgnumui. Be to, šie akmenys turi ir gydomųjų savybių. Akmenų skersmuo labai priklauso nuo krosnies dydžio: kuo didesnė krosnis, tuo didesnis turėtų būti akmuo. Nors akmenys pirtims gali būti surenkami ir pačių, tačiau saugiausia ir patikimiausia juos įsigyti iš patikimų tiekėjų. 

Vėdinimo sistemos, priedai pirtims

Pirtyje tiesiog būtina tinkama ventiliacija, kad būtų užtikrinta gera oro cirkuliacija. Tinkama šilumos izoliacija ilgiau išlaiko karštą orą patalpoje. Tinkamai projektuojant garinės patalpos vėdinimą, oro masės visiškai atnaujinamos iki 10 kartų per valandą. Atitinkamai turi būti įrengtos angos deguonies tiekimui ir jo išėjimui. Kalbant apie aksesuarus pirtims, galima paminėti ir vėdinimo sistemos priedus pirtims - stilingos ventiliacijos grotelės, kištukai ir skląsčiai, pagaminti iš medžio, yra patikimi bei stilingi.

Tai tik keletas įrangos elementų pirtims, be kurių pirtis tiesiog neįsivaizduojama. Galima daryti išvadą, kad speciali įranga pirtims turėtų būti renkama atsakingai. Ji turi atitikti visus tam tikros patalpos reikalavimus.

Tačiau jeigu patiems yra sudėtinga išsirinkti reikalingą įrangą pirtims arba tiesiog nėra tam laiko, visada galima kreiptis į specialistus, kurie gali padėti. Pirtiesprekes.lt – čia yra viskas pirtims, nuo įrangos ir aksesuarų iki pilnų paslaugų suteikimo.