Čiobrelių eterinis aliejus, 10 ml

Prekės kodas: ciobreliueter

Pristatymo terminas (d.): 1 - 6 dienos

Eterinis čiobrelių aliejus gaminamas iš vaistinių čiobrelių (Thymus vulgaris L.) žydinčių viršūnių ir lapų hidrodistiliacijos metodu.

Kaina: 4.40€
Dėmesio: kaina galioja tik perkant internetu!
Kiekis:
Radote pigiau? Siūlykite savo kainą

Eterinis čiobrelių aliejus gaminamas iš vaistinių čiobrelių (Thymus vulgaris L.) žydinčių viršūnių ir lapų hidrodistiliacijos metodu.

Čiobrelių vartojimo istorija labai sena. IV tūkstantmetyje prieš Kristų šumerai vartojo šiuos augalus gydymo tikslais. Senovėje juos naudojo lavonų balzamavimui, taip pat sergant epilepsija, virškinimo gerinimui, nuo gyvačių įkandimo, nuo utėlių, gydė marą, paralyžių, raupsus, melancholiją, vartojo ir kaip smegenų veiklos stimuliatorių.Pirmojo pasaulinio karo metu čiobrelius vartojo ligoninėse kaip dezinfekcijos priemonę. Senovės Romos kariai prieš mūšį maudydavosi čiobrelių voniose, nes čiobrelių aliejus sustriprina norą veikti, suteikia drąsumo, įkvepia pasitikėjimą savimi.

Šiuolaikinė daugelio šalių medicina vartoja čiobrelių vaistažoles ir eterinį čiobrelių aliejų. Pagrindinės eterinio čiobrelių aliejaus savybės, dėl kurių jis vartojamas aromaterapijoje: skatina kapiliarinę kraujo apytaką, tonizuoja nervų sistemą, aktyvina protinę veiklą, kelia apetitą, gerina skrandžio darbą, stimuliuoja leukocitozę sergant infekcinėmis ligomis, taip pat pasižymi hipertenziniu, antispazminiu, atsikosėjimą lengvinančiu, šlapimą varančiu, prakaitavimą skatinančiu, mažinančiu pilvo pūtimą, kirmėles varančiu, migdomuoju, antitoksiniu, niežulį naikinančiu, priešreumatiniu, insekticidiniu poveikiu, yra žarnyno, plaučių ir šlapimo sistemos antiseptikas. Eterinis čiobrelių aliejus yra vienas iš stipriųjų eterinių aliejų, todėl vartojamas nestipriomis koncentracijomis. Jis mažina pervargimą ir neurasteniją, padeda atsistatyti jėgoms po ilgos ligos, didina dėmesio sukoncentravimą. Šis aliejus naudojamas inhaliacijoms, yra puiki antiseptinė priemonė gydant respiracines ligas.

Vartojimo būdai ir dozės. Voniai: 10-30 lašai (lašus ištirpinti stiklinėje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus). Masažui: 10-15 lašai į 10 ml pagrindinio augalinio aliejaus. Inhaliacijai: 2-3 lašai į 1 l karšto ar šalto vandens (3-5 min., 3-5-7 dienas). Kosmetikai: 7-10 lašai į 5 g kremo, toniko, šampūno ar losjono. Aromatinei lempai: 4-5 lašai 5 m2 patalpos ploto.

DĖMESIO! Nevartoti nėščiosioms ir sergantiems kepenų, inkstų, širdies ligomis, epilepsija. Prieš vartojimą atlikti eterinio čiobrelių aliejaus toleravimo testą. Vartoti tik išoriškai!

Techninė informacija
Garantija (m.) Nenurodyta
Pristatymo terminas (d.) 1 - 6 dienos