Talkochloritas, 20 kg

Prekės kodas: AKM014

Pristatymo terminas (d.): 14-28

Dėmesio: šiuo metu kai kurių produktų pristatymas gali vėluoti, prašome susisiekti dėl tikslios produkto pristatymo datos prieš pateikiant užsakymą.

Talkochloritas (muilo akmuo; šlifuotas) – tai natūralus mineralas iš Karelijos, turintis didelę varžą, todėl naudojamas garinėse pirtyse ir saunose.

Kaina: 12.00€
Kainos taikomos be pristatymo mokesčio.
Kiekis:

Galimi pasirinkimai

* Akmenų dydis (cm.):

Talkochloritas

Talkochloritas (muilo akmuo) – tai natūralus mineralas iš Karelijos. Tai uoliena, susiformavusi iš minkštų mineralų, kuriuose susijungęs magnezitas ir talkas.

Suomių kalba yra vadinamas tulikivi – ugninis akmuo. Šis pavadinimas neatsitiktinis. Mineralas turi didelę varžą, todėl naudojamas pirtyse ir saunose. Tai ideali ugniai atspari medžiaga, kuri greitai įšyla ir lėtai aušta. Gabalėlis talkochlorido įmestas į karštą vandenį vos 5 minutėms, vėsta visą valandą! Jis gali atlaikyti temperatūrą iki 1600o C, o didelio tankio dėka sukaupia daug šilumos, kurią atiduoda į aplinką ilgai ir tolygiai. Dėka aukštos akmenų temperatūros, užpilus vandens pirtyje ar saunoje, susiformuoja malonus ir lengvas garas. Talkochloritas yra tinkamiausias ir geriausias akmuo saunoms ir pirtims, turintis tokį patį šiluminės spinduliuotės bangų ilgį kaip ir žmogus. Todėl šis akmuo suteikia minkštą garą ir švelnią šilumą. Talkochloritas yra gražus šviesiai pilkos spalvos.

 

Talkochloritas ir jo savybės:

 • Natūralus talkochloritas teikia minkštą spinduliuotę, todėl muilo akmens naudojimas pirtyse ir saunose yra toks malonus;
 • Talkochloritas daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui;
 • Šilumą atiduoda lėtai ir ilgai. Taip yra dėl to, kad talkochloritas – prastas šilumos laidininkas;
 • Atsparus temperatūros pokyčiams, todėl idealiai tinka pirtims ir saunoms;
 • Neskleidžia sunkiųjų infraraudonųjų spindulių;
 • Talkochloritas yra chemiškai neutrali medžiaga;
 • Krosnis, pagaminta naudojant talkochloritą, palaiko stabilų temperatūros ir drėgmės lygį;
 • Šis akmuo yra toks ekologiškas ir švarus, kad Baltijos šalyse bei Suomijoje, jį naudojo keptuvėms gaminti;
 • Talkochloritas turi labai aukštą cheminį atsparumą. Tik labai stiprus šarmas gali pažeisti muilo akmenį.

 

Talkochlorito techninės savybės:

 • Tūrinis svoris 2980 kg/m³;
 • Šilumos laidumas 6 W/MK;
 • Specifinė šiluminė galia 0,98 Kj/Kg° C;
 • Lydymosi temperatūra 1630-1640° С.

 

Talkochloritas ir jo gydomosios savybės:

Talkochloritas yra natūralus karštas šildytuvas. Suomių ir karelų medicinoje tulikivi naudojamas radikulito, degeneracinio disko, sąnarių ir kitų panašių ligų, kurių gydymui reikalingas vienodas ir ilgas šildymo režimas. Gydytojai įrodė, kad šilumos spinduliai iš talkochlorito daro teigiamą poveikį sveikatai ir savijautai, gerina imunitetą įvairių infekcinių ligų atveju, tokių kaip gripas, padeda  gydyti peršalimą, mažina kraujospūdį, teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, geriną medžiagų apykaitą, padeda numesti svorį. Šildant, jis aktyvuoja vitamino D gamybą žmogaus organizme, gerina atmintį ir nuotaiką, aktyvuoja mąstymą. Talkochlorito minkšta šilumos spinduliuotė sutampa su žmogaus šilumos spinduliuote (8-9 mikronai), todėl veikia ypač atpalaiduojančiai.

 

Pirties akmenų priežiūra

Svarbu prisiminti, kad visi pirties akmenys reikalauja tinkamos priežiūros, kad krosnis būtų kokybiška:

 • Kartą per metus reikia juos išimti ir kruopščiai nuplauti švariu vandeniu.
 • Įtrūkę ir sutrupėję akmenys turėtų būti pakeisti naujais.

 

Muilo akmuo yra patikimas ir patvarus akmuo: nesilydo ir neužsidega, neskleidžia mikrokristalų. Talkochloritas yra tas akmuo, kuris atlaikė visus mokslinius ir praktinius bandymus. Todėl šis akmuo yra pripažintas kaip geriausias iš natūralių medžiagų, kurios naudojamos iki +1200° C. Kadangi talkochloritas turi retas savybes, tai jis naudojamas ne tik krosnių ir židinių gamybai, bet ir šiltų grindų gamybai, apdailai.

Techninė informacija
Pristatymo terminas (d.) 14-28
Svoris (kg) 20